top of page
Search

Rozpoczęcie roku szkolnego

Updated: Sep 20, 2021KOMUNIKAT na rozpoczęcie roku szkolnego 2021/ 22


Szanowni Państwo, Rodzice oraz Nauczyciele ! Drodzy Uczniowie !

Już za kilka dni rozpocznie się nowy rok szkolny. Wszyscy- zarówno Rodzice jak i Nauczyciele oraz Uczniowie gorąco tego pragniemy, oczekując, że po wakacjach oczekujemy tradycyjnych międzyludzkich kontaktów z nadzieją, że sytuacja wraca do normy. Mamy nadzieję, że każdy z nas, w ramach swoich możliwości i kompetencji, zrobi wszystko, aby ten stan, na ile to możliwe, utrzymać jak najdłużej, najlepiej przez cały nadchodzący rok szkolny.

Wszyscy pragniemy we wzajemnym szacunku i życzliwości przystąpić do nauki i pracy. Dlatego proszę pamiętać o szczególnym priorytecie, którym kierować się będziemy od 11 września 2021 r. – o bezpieczeństwie zdrowotnym – przestrzeganiu przyjętych w szkole reguł sanitarnych, ale w sposób „zdroworozsądkowy” – z empatią i ciepłym zrozumieniem.

Niestety z powyższym wiążą się pewne ograniczenia i dodatkowe obowiązki dotyczące dezynfekowania rąk, noszenia maseczek w przestrzeniach wspólnych, zachowywania dystansu społecznego. Wszystkie szczegółowe ustalenia znajdują się w Regulaminie szkolnym na czas pandemii.

WAŻNE !!!

Ustalenia na 11 września 2021 r.

Rozpoczęcie zajęć dla liceum godzina 8:45. dla reszty klas o godzinie 9:00. Listy uczniów wraz z numerem Sali i wychowawcą będą znajdowały się przed wejściami do budynku szkolnego.

Uczniowie wchodzą na teren szkoły bez rodziców, nauczyciele będą czekać na Was w szkolnym korytarzu.

O godzinie 9:30 rozpocznie się uroczysta Msza święta dla całej szkoły. Nauczyciele zaprowadzą swoich uczniów do kościoła, po Mszy św. wracają do klas na regularne zajęcia. W tym dniu przynosimy już książki i przybory szkolne. Zajęcia kończymy o 12:00 a liceum 12:30.

Oddział przedszkolny, zerówka oraz klasa pierwsza i druga pani Krysi Nestir będą mieć lekcje na parterze. WEJŚCIE do budynku przy biurze angielskiej szkoły.

Klasa II Pani Sawickiej oraz pozostałe klasy 3-8 wchodzą do budynku WEJCIEM od biura polskiej szkoły

Wszystkie klasy licealne wchodzą do budynku WEJSCIEM od kaplicy.

Uczniowie nie mają przerw na korytarzach. Nauczyciele będą robić przerwy w klasach. Uczniowie nie mogą schodzić na inne korytarze szkoły.

Do pomocy nauczycieli jest zatrudniona Pani „Security” oraz rodzice z Komitetu Rodzicielskiego.

W dniu 11 września rodzice mogą jeszcze zapisać dziecko do szkoły, zakupić podręczniki oraz załatwić inne formalności tj. wypełnienie potrzebnej dokumentacji.

Wraz z rozporządzeniem o dotacjach szkół, zwracamy się z prośbą o wypełnienie aplikacji dla uczniów na legitymację uczniowską oraz przyniesienie do szkoły legitymacji tych, które wcześniej zostały wyrobione do ich uaktualnienia.

Prosimy rodziców o podpisanie i pozostawienie dokumentu Waiver dotyczącego COVID -19 oraz pozostałych dokumentów, przekazanych wcześniej.


W tym dniu będziemy wspominać szczególne daty, które w historii Polski i Ameryki poniosły wiele ofiar, aby nigdy w dziejach ludzkości nie pojawił się taki sam dramat.

Życzymy Wam by nauka w nowym roku szkolny 2021/2022 była udaną przygodą edukacyjną, zapewniającą mądre poznawanie świata i rozwijania własnych talentów. Niech czas spędzony w polskiej szkole zaowocuje zdobywaniem wiedzy, dobrymi ocenami, ciekawymi zajęciami w przyjaznej, pełnej życzliwości atmosferze oraz wspaniałymi i trwałymi przyjaźniami. Szczególnie ciepłe życzenia kierujemy do dzieci, które po raz pierwszy przekraczają progi szkoły lub przedszkola. Niech radość i entuzjazm towarzyszą Wam podczas całej Waszej drogi edukacyjnej, na którą dzisiaj wkraczacie.

Nauczycielom przekazujemy serdeczne pozdrowienia wyrażając nadzieję, że wytrwałość, cierpliwość i satysfakcja zawodowa będą z nimi na co dzień.

Życzenia spokojnego roku szkolnego przekazujemy również wszystkim rodzicom. Ich zaangażowanie w sprawy szkolne jest cenne i zawsze mile widziane. Liczymy zatem na dobrą współpracę i pomoc w procesie edukacyjnym i wychowawczym.

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku Szkolnym!
Naszej kochanej Pani Marcie Robak, która przez ponad 5 lat pełniła funkcję Przewodniczącej Komitetu Rodzicielskiego za ogromne zaangażowanie, poczucie przynależności do rodziny Ferdynanda, za każdy gest ofiarności i setki godzin poświęconych dla dobra innych. Za każdy uśmiech, ciekawe inicjatywy, podejmowanie wyzwań, organizowanie uroczystości szkolnych, dbanie o ład i porządek oraz dobre imię szkoły. Pani Marta miała wielkie poczucie przynależności i odpowiedzialności za wspólne dobro, to rzadka cecha.

Życzymy Jej powodzenia na dalszej drodze zawodowej, nieustających sukcesów, by nowo podejmowane zadania nie były obowiązkiem ale i przyjemnością. Ciekawych pomysłów do dalszych działań i osobistej pomyślności.


W tym roku Pani Marta opuszcza naszą szkołę podejmując nowe życiowe zadania, a jej miejsce zajmuje Pani Joasia Stankiewicz, której życzymy odwagi, wytrwałości, entuzjazmu oraz obiecujemy, ze uczynimy wszystko aby wspomagać Panią Joasię w nowych obowiązkach.
15 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page