top of page
Exhibition

Galeria Zdjęć

Za nami pierwszy dzień w szkole!

Niepowtarzalny moment przeżywany z radością - Dzieci przystępują do Pierwszej Komunii Świętej.

Parada 3 maja w centrum Chicago. Klasy 8 i 9 reprezentowały szkołę Św. Ferdynanda.

Klasa 2A z poszanowaniem do barw biało-czerwonych. Adaś Sokół reprezentował naszą klasę na paradzie w centrum Chicago.

Przedstawienie "Przygody Żółwia Bastka"  w reżysterii Pani Barbary Błasik która w tym roku w naszej szkole prowadziła teatr Marzenie.

Baza kosmiczna z klocków lego ukończona. Brawo wszystkim młodym inżynierom!

Z okazji Dnia Ziemi klasa II A wykonała projekt pt.”Moja ziemia”. Uczyliśmy się jak ją szanować i dbać o nią.

Dziś odwiedziła nas druga Dama Dworu - absolwentka naszej szkoły Victoria Czarnik

 

W sobotę 15 kwietnia, czterdziestu Maturzystów przystąpiło do pisemnego egzaminu z języka polskiego. To ogromna radość, jesteśmy z was  bardzo dumni!

 

W sobotę 15 kwietnia, uczniowie klas ósmych pisali egzamin z języka polskiego, historii i geografii. Brawo!

Męka Pańska w wykonaniu uczniów naszej szkoły.

Przygotowanie i prowadzenie pani Krystyna Purta i p. Zofia Golinska. Aktorzy odbyli wiele prób i z wielkim zaangażowaniem przeżywają wydarzenia, które miały miejsce w Ziemi Świętej. Echo aktorskie działa przy parafii św. Ferdynanda.

 

Spotkanie z przyszłością. Talk to the future doctors. Doktor Piotr Brukasz i cenne wskazówki dla przyszłych lekarzy. Młodzież dziękuje za przekazane informacje.

 

Nagrody i dyplomy dla uczniów, którzy angażują się w szkolne konkursy. Maja Kucharek i 17 innych uczniów z naszej szkoły na uroczystym apelu zostało nagrodzonych za prace plastyczne Z KOPERNIKIEM PRZEZ ŚWIAT.

Festiwal Muzyki - Pod takim hasłem odbył się koncert muzycznych talentów w naszej szkole. Uczniowie od zerówki do klas licealnych popisywali się swoimi umiejętnościami gry na instrumentach i śpiewem.

Występ uczniów był dla wszystkich prawdziwym koncertem.

 

Klasa II A odwiedziła bibliotekę szkolną. Dzieci dowiedziały się , że   to zbiór różnych książek posegregowanych na półkach.

Biblioteka to źródło wiedzy na różne tematy.

Razem z Jezusem przeżywamy Jego drogę krzyżową.

Wycieczka do muzeum polskiego w Chicago.

Uczniowie klasy ósmej i siódmej z wizytą w Muzeum Polskim w Ameryce. Wspaniała lekcja historii. Młodzież z wielkim zainteresowaniem oglądała rekwizyty i pamiatki.

 

Na zaproszenie nauczycielki klasy czwartej do szkoły przybył miś Wojtek. Tematem lekcji było: Prawdziwa historia przyjaźni niedźwiedzia Wojtka z żołnierzami. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą zadając pytania z historii życia niedźwiedzia i walki żołnierzy Polskich pod Monte Cassino.

Dziękujemy za spotkanie i wizytę w naszej szkole.

 

Odwiedził nas w klasie MIŚ Wojtek. CO ZA POSTAĆ! Opowiedziałam dzieciom historię prawdziwego Niedźwiedzia, który przypadkiem trafił do wojska polskiego. Nazwany Wojtkiem towarzyszył żołnierzom w obozie, a następnie wziął udział w bitwie pod Monte Cassino. Jeśli ktoś nigdy nie słyszał o nim, zachęcam poznać tą niezwykłą historię. Mogę pożyczyć książkę do przeczytania dziecku. 
Pani Karolina

 

Bezcenne prace dzieci nawiązujące do tematu lekcji.

 

Druga klasa poznała Fryderyka Chopina, największego polskiego kompozytora i pianistę. W klasie został zorganizowany koncert klasowy, a Frances i Paul zagrali na prawdziwym fortepianie.


Tematem dzisiejszych zajęć były 4 pory roku, rozmawialiśmy o cechach charakterystycznych danej pory. Dzieci losowały różne rekwizyty na obrazkach i musiały przyporządkować do odpowiedniej z nich.

Czytaliśmy czytankę Kicia Kocia "Zima". Każde z dzieci malowało farbami swoją ulubioną porę.

Rozpoczęliśmy naukę nowej piosenki "4 pory roku"

Bal Walentynkowy w  Polskiej Szkole im. Św. Ferdynanda

 

Młodzi projektanci!!!

W pierwszej klasie bylo jeszcze troszkę zimowo, chociaż za oknem czuć juz zbliżającą sie wiosnę. W zimowej szafie nie może zabraknąć ciepłej czapki i szalika, więc uczniowie pomyśleli juz o przyszłej zimie!!! Prace przyszłych projektantów mody !


W niedzielę, 12 lutego, odbył się Jubileusz 25-lecia działalności STUDIA JUMP. Pragniemy pogratulować właścicielom polskiego studia tańca za stworzenie niepowtarzalanego widowiska, w którym uczestniczyły polskie dzieci i młodzież, należące również do naszej polskiej szkoły im. Św. Ferdynanda. W naszej szkole bardzo dużo uczennic, na poziomie praktycznie każdej klasy, od zerówki po liceum, jest zapisanych do Studia Jump. Jesteśmy dumni ze wszystkich tancerek, począwszy od najmłodszych, kończąc na uzdolnionej młodzieży. Chcemy pogratulować każdej dziewczynce - uczennicy naszej szkoły, ciesząc się jednocześnie z wszechstronnego, opartego na polskich korzeniach rozwoju naszych wspaniałych dzieci. 

Brawo! 


Forum warsztatowe Zrzeszenia Nauczycieli Polskich w Ameryce na obchodach 70-lecia istnienia


Z Kopernikiem przez świat - młodzież klas maturalnych na inauguracyjnym spotkaniu w Copernicus Center ze swoimi nauczycielami


Studniówka 2023


Pasowanie na ucznia

Pasowanie na ucznia


Wywiadówka w klasie 8A

W sobotę, 14 stycznia, odbyła się matura ustna z języka polskiego.

Parada trzech króli

Dzieci pokazują wystawę którą zbudowali z lego. Na zajęciach uczą się gry w szachy i warcaby.

Betlejemskie światełko pokoju

Koncert Kolęd 2022

Tradycyjna wigilia, którą przygotowały trójki klasowe rodziców

Uroczyste kolędowanie i opłatek nauczycieli, pracowników szkoły i zaproszonych gości

Klasa II A w świątecznym nastroju

bottom of page